Celem szkolenia jest zaprezentowanie metod statystycznego sterowania procesami (SPC) dla przypadków krótkich serii produkcyjnych.
Szkolenie to intensywne zajęcia, z dużą ilością ćwiczeń. W czasie 8 godzin, prezentowane są kolejne narzędzia SPC, dedykowane dla procesów krótkoseryjnych. Uczestnicy szkolenia projektują i wykorzystują różne karty kontrolne, oceniają zdolność procesów z wykorzystaniem wskaźników.
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Dla przypomnienia omówione zostaną najważniejsze elementy SPC oraz wiarygodności badań statystycznych
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Krótko zostaną przypomniane podstawowe zasady związane z budowaniem i interpretowaniem kart kontrolnych
Uczestnicy dowiedzą się dlaczego standardowe karty kontrolne nie mogą być stosowane do monitorowania procesów o krótkich seriach
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Omówione zostaną karty kontrolne, które umożliwiają sterowanie procesami charakteryzującymi się krótkimi seriami produkcyjnymi
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
W tym module zostaną przypominane podstawy oceny zdolności jakościowej procesów, następnie przedstawione będą sposoby obliczania zdolności procesów krótkoseryjnych
Czas trwania zajęć, przerwy, godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć mogą zostać dopasowane do potrzeb i możliwości grupy. Szkolenie w wariancie jednodniowym zakłada wiedzę uczestników z podstaw SPC (rozkład normalny, budowa karty kontrolnej, zmienność losowa i specjalna, metody badania normalności, badanie zdolności procesów). W przypadku grupy zupełnie początkującej szkolenie powinno być zrealizowane w opcji dwudniowej – pierwszy dzień poświęcony będzie na podstawy SPC, drugi na specyfikę SPC dla krótkich serii produkcyjnych.
W czasie szkolenia zrealizowanych jest kilkanaście ćwiczeń w tym m.in.: obliczanie podstawowych statystyk procesu, badanie normalności rozkładu wyników, tworzenie i analizowanie specjalnych kart kontrolnych, obliczanie i analizowanie zdolności procesów.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.
Adresaci:Osoby odpowiedzialne za wykorzystanie i rozwijanie wykorzystania metod statystycznych do sterowania procesami. Technolodzy, inżynierowie procesów oraz pełnomocnicy ds. zarządzania jakością.
PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna