Odwiedź nas również na:
Facebook
Facebook

Aktualności

VDA wydał nowy Yellow Print „Product Compliance – Band 1: Product Compliance System”

W maju na stronie VDA ukazał się Yellow print nowego podręcznika dotyczącego zgodności produktów.

Szkic podręcznika „Product Compliance – Band 1: Product Compliance System„(tzw. Yellow Print) ukazał się na oficjalnej stronie VDA w maju 2023.

Książka to zbiór wytycznych i dobrych praktyk w celu zapobiegania ryzykom związanym z niezgodnościami coraz to bardziej skomplikowanych produktów. Opisano w niej system PCS.

Głównym powodem powstania powyższego dokumentu był rozwój produktów, które stają się coraz bardziej złożone i zaawansowane technologicznie. Rozwój ten powoduje zwiększenie się współzależności w łańcuchu dostaw i tym samym przyczynia się to do wzrostu prawdopodobieństwa powstania niezgodności.

Podręcznik ten ma pomóc firmom we wdrożeniu skutecznego systemu zgodności produktów. Zawiera on wytyczne dotyczące procesów oceny zgodności, zarządzania ryzykiem, monitorowania, raportowania i ciągłego doskonalenia. Dokument podkreśla znaczenie wdrażania odpowiednich procedur i polityk, które zapewniają identyfikację i zarządzanie ryzykiem związanym z niezgodnościami produktów.

UWAGA: Zainteresowane strony mogą zgłaszać swoje uwagi do 13 sierpnia 2023 roku, w arkuszu udostępnionym na stronie VDA

 

 

PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna

ul. Ostrowskiego 30, 53-238 Wrocław
e-mail: biuro@proqual.pl
tel.: +48 71 355 18 08
fax: +48 71 72 313 94
Godziny pracy biura: 8:00 - 16:00 Więcej
Facebook
© Copyright PROQUAL | Realizacja PROADAX
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.