Uczestnicy szkolenia poznają skuteczny sposób planowania i realizacji auditu procesu zgodnie z nowymi wymaganiami podręcznika VDA 6.3 z roku 2023 (4th edition 2023) oraz zmiany jakie zaszły w stosunku do podręcznika z roku 2016. Zostanie zwiększona świadomość i kompetencje w stosowaniu zasad VDA dla oceny procesu także pod kątem specyficznych wymagań klientów OEM.
VDA 6.3 to standard zawierający opis metody i wymagań służących do przeprowadzania auditów procesów produkcji. Wymagania te są obowiązkowe dla dostawców niemieckiego rynku motoryzacyjnego, ale standard ten jest również chętnie praktykowany przez inne firmy. Stosowanie się do wymagań VDA 6.3 pozwala uzyskać obiektywną i precyzyjną ocenę procesu produkcyjnego.
Szkolenie VDA 6.3 to omówienie wymagań w zakresie auditu procesu, ich interpretacji oraz przede wszystkim praktyczne ćwiczenia dotyczące organizacji takich auditów, tak by przygotować uczestników do pełnienia obowiązków auditora wewnętrznego.
ZAWARTOŚĆ:
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Studium przypadku dla przygotowania zagadnień auditowych zgodnych z VDA 6.3
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Studium przypadku dla przygotowania zagadnień auditowych zgodnych z VDA 6.3;
Przegląd listy pytań auditowych wraz z metodami oceny auditu.
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Ocena wybranych sytuacji auditowych pod względem doboru pytania z listy VDA 6.3 odpowiadającego niezgodności;
Ocena wybranych sytuacji auditowych pod względem punktów oceny niezgodności w skali zgodnej z VDA 6.3;
Studium przypadku dla oceny błędów w ocenie auditów procesu.
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Studium przypadku dla metod oceny i degradacji w ocenie VDA 6.3.
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Studium przypadku dla tworzenia raportów poauditowych;
Wyciąganie wniosków z raportów w kontekście SZJ.
ZAWARTOŚĆ:
Dbamy o to, żeby dużą część szkolenia zajęły ćwiczenia i praktyczne warsztaty – wtedy uczestnikom szkolenia łatwiej zapamiętać nowe dla nich informacje. Część warsztatowa oparta jest na aplikacji.
Podczas tego szkolenia praktyka to m.in. zadania w zakresie:
Szkolenie koncentruje się na realizacji auditu procesu produkcji wyrobów materialnych. Stosowanie analizy potencjału i przeprowadzania auditów procesu usług nie jest przedmiotem szkolenia.
Na zakończenie szkolenia przeprowadzany jest test weryfikujący zdobytą wiedzę. Zaliczenie testu jest podstawą do otrzymania certyfikatu uprawniającego do samodzielnej pracy w roli auditora VDA 6.3.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.
Adresaci:Osoby, które chcą przeprowadzać audity wewnętrzne wg VDA 6.3. Pracownicy wyznaczeni do prowadzenia auditów. Pełnomocnicy ds. systemów zarządzania odpowiedzialni za organizację auditów. Auditorzy chcący poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje w zakresie auditu procesu produkcji wyrobów materialnych. Kadra zarządzającą chcąca mieć lepszy wgląd w procesy zachodzące w firmie.
PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna