Szkolenie ma na celu wskazanie najlepszych praktyk rewidowania i optymalizacji analizy ryzyka dla istniejących procesów.
Wykazywane są wszystkie składowe omawianej analizy procesu w zderzeniu ze standardami i najlepszymi praktykami wymaganymi dla użycia analiz FMEA do poprawy procesów a nie ich odtwórczego dokumentowania.
Wyniki całej re-analizy są dokumentowane w oparciu o checklistę dla Reverse PFMEA.
Szkolenie prowadzone jest w oparciu o najnowsze standardy z zakresu analizy FMEA i z wykorzystaniem wewnętrznego ”know how” zbudowanego podczas wieloletniej praktyki ekspertów PROQUAL.
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Omówienie podstaw narzędzia jakościowego jakim jest QSB wymagane przez koncern GM pozwoli na lepsze zrozumienie specyficznych wymagań jakie stawia Klient oraz na praktyczniejsze i efektywniejsze ich zastosowanie
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Zostaną omówione techniki napędzające metodę Reverse PFMEA z optymalnym ich zastosowaniem w różnych branżach i środowiskach
Uczestnicy dowiedzą się dlaczego należy stosować Reverse PFMEA i jaką wartość dodaną wnosi do analiz FMEA (produktu i/lub procesu)
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Uczestnicy szkolenia zapoznają się z wbudowanym algorytmem przygotowania do analiz Reverse PFMEA i z praktycznym jego zastosowaniem
Dodatkowym elementem będzie wskazanie najlepszych praktyk oraz ich zastosowania do realnych przykładów (mogą to być przykłady przygotowane przez uczestników szkolenia
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Wynikiem analizy jest potwierdzenie stanu PFMEA oraz jeśli jest to wymagane znalezienie w gronie ekspertów lepszych rozwiązań prewencyjnych lub detekcyjnych zmniejszających faktyczny poziom ryzyka potencjalnych błędów jakościowych
Każde omówione zagadnienie teoretyczne jest poparte realnymi przykładami. Omawiane narzędzia FMEA są adresowane właściwie do specyfiki branż reprezentowanych przez poszczególnych uczestników szkolenia.
W czasie szkolenia realizowanych jest wiele ćwiczeń i prac warsztatowych w środowisku produkcyjnym (w obszarze omawianych procesów), co pomaga łatwiej i efektywniej przyswajać nową wiedzą, co w rezultacie przekłada się na większa samodzielność uczestników podczas realizowania kolejnych zadań tego typu.
Podczas warsztatów mogą być wykorzystywane narzędzia Klienta do prowadzenia analiz FMEA, co pozwala na bezpośrednią aktualizację danych we właściwy sposób. Tego typu praktyki pozwalają dodatkowo na zbudowanie wzorcowego modułu dla kolejnych analiz.
Typowe narzędzia stosowane przez Klientów to: PQ-FMEA, IQ-RM, Plato SCIO, etc.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.
Adresaci:Osoby odpowiedzialne za prowadzenie analiz FMEA. Inżynierowie procesów odpowiedzialni za ich doskonalenie oraz członków zespołów interdyscyplinarnych biorących udział w analizach FMEA czy analizach mających na celu rozwiązywanie problemów.
PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna