Uczestnicy szkolenia uzyskają praktyczną wiedzę na temat sposobu wykorzystania wymagań zawartych w VDA 16. Część warsztatowa skupi się na poznaniu praktycznej strony pracy z tabelami predefiniowanych wad i kryteriów akceptacji, jak również zostanie określona metoda budowania specyfikacji dla stanowiska kontrolnego, a także wyliczenia poziomu realnego PPM dla „części wizualnych”.
VDA 16 to podręcznik zawierający wytyczne do określania specyfikacji powierzchni dekoracyjnych wyposażenia i części funkcyjnych wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdów samochodowych.
Jednoznaczne i precyzyjne określenie tych wartości stanowi decydująca rolę w procesie produkcyjnym oraz projektowania łańcucha dostaw. Zbyt późne zdefiniowanie specyfikacji często wpływa na wzrost kosztów kontroli, sortowania czy reklamacji, zatem niewątpliwie istotne jest poznanie i prawidłowe stosowanie się do tych wymagań.
Nawet pomimo poprawnie skonstruowanych specyfikacji założone efekty nie zostaną osiągnięte jeżeli prowadzone kontrole będą nieskuteczne, a kontrolerzy nie będą potrafili odróżnić sztuk dobrych od wadliwych. Potwierdzenie skuteczności kontroli możemy uzyskać przeprowadzając MSA (analizę systemów kontrolnych), w przypadku kontroli atrybutowych opierając się na analizie takich wskaźników jak: skuteczność, Miss Rate, False Rate, Mix Rate i Kappa.
Bazując na podręcznikowych wytycznych i analizie wskaźników (MSA) jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania klienta i dostarczyć produkt o określonych parametrach wizualnych. Temat ten jest szczególnie istotny dla inżynierów jakości, kontrolerów jakości, pracowników produkcji, inżynierów jakości dostawców, inżynierów procesu, managerów projektów.
Jeżeli chcesz poznać wymagania podręcznika VDA 16 oraz to jak ocenić system kontroli wizualnej, serdecznie zapraszamy na nasze szkolenie.
ZAWARTOŚĆ:
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Omówienie na przykładzie organizacji budowania mapy podziału;
Różnie pomiędzy strefami oraz ich interpretacja dla wybranego projektu i części.
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Dobór i rozmieszczenie lamp podczas projektowania stanowiska kontrolnego (światło ciepłe czy zimne, a może oba);
Wyliczenie czasu na kontrole dla przykładowych części.
ZAWARTOŚĆ:
ĆWICZENIA:
Omówienia na bazie tabeli (załącznika) wybranych rodzajów wad dla predefiniowanego procesu ze wskazaniem kryteriów akceptacji i tolerancji;
Tworzenie specyfikacji próbki MTP.
ZAWARTOŚĆ:
Zdobywaną podczas szkolenia wiedzę, uczestnicy mają okazję utrwalić podczas wielu ćwiczeń wykonywanych samodzielnie lub w małych grupach. Na podstawie materiałów dostarczonych przez trenera, uczestnicy ćwiczą, jak należy poprawnie interpretować wymagania i wytyczne normy, gdzie szukać dowodów ich spełnienia oraz w jaki sposób rozróżniać spostrzeżenia, niezgodności i potencjały do doskonalenia.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.
Adresaci:Osoby związane z zarządzaniem jakością, kontrolerzy jakości.
PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna