Zdobywaną podczas szkolenia wiedzę uczestnicy mają okazję utrwalić podczas wielu ćwiczeń wykonywanych samodzielnie lub w małych grupach. Na podstawie materiałów dostarczonych przez trenera, uczestnicy ćwiczą jak należy poprawnie wykorzystywać narzędzia stosowane na poszczególnych etapach APQP.
Podczas szkolenia realizowane są ćwiczenia dotyczące stosowania takich metod i narzędzi jak m.in.:
Bazujemy na najnowszej, 3 edycji APQP wydanej w 2024 roku. Duża ilość ćwiczeń pozwala lepiej zrozumieć dane zagadnienie i skutecznie utrwalić nowe wiadomości. Ważnym elementem szkolenia będzie pokazanie powiązań i zależności pomiędzy poszczególnymi metodami i wynikami ich stosowania. Uzmysłowienie uczestnikom szkolenia tych powiązań pozwoli im właściwe zrozumieć ideę APQP.
Podstawowe cele szkolenia to:
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
APQP zostanie umiejscowione w systemie zarządzania jakością. Wyjaśnione też będą podstawowe terminy, których zrozumienie jest niezbędne do sprawnego poruszania się w zarządzaniu jakością.
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Uczestnicy zobaczą jaką rolę pełni APQP w kontekście wymagań specyfikacji IATF 16949. Przedstawione będą przede wszystkim wymagania związane z projektowaniem i zatwierdzaniem procesów i wyrobów.
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Omówione procedury i zasady zatwierdzania wyrobów i procesów pozwolą przygotować uczestników szkolenia do realizacji związanych z tym prac w firmie. Przedstawione będą też zasady walidowania procesów, które takiej walidacji wymagają.
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Dokumentowanie procesu APQP przez tworzenie i zachowywanie odpowiednich zapisów jest bardzo istotne, ponieważ w procesie tym bierze udział wiele komórek organizacyjnych. Przedstawione w tej fazie zajęć informacje umożliwią odpowiednie postępowanie w zakresie zarządzania dokumentacją APQP.
ZAWARTOŚĆ:
OPIS:
Uczestnicy zapoznają się z podstawami najważniejszych metod związanych z praktycznym zarządzaniem jakością. Metody te będą omówione w stopniu pozwalającym na ich zrozumienie i umiejętność umiejscowienia w systemie zarządzania jakością.
Szkolenie ma formę warsztatów wspomaganych prezentacją multimedialną i uzupełnionych ćwiczeniami. Część teoretyczna przeplatana jest wieloma przykładami. Szkolenie może być prowadzone na realnych przykładach firmy – np. projektowanie planu kontroli dla wybranego procesu. Tempo szkolenia oraz trudność omawianych zagadnień dostosowywana jest do poziomu zaawansowania uczestników.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.
Adresaci:Inżynierowie jakości, technolodzy, konstruktorzy, inżynierowie procesu, inżynierowie – koordynatorzy projektu, project managerowie oraz kierownicy wymienionych działów.
PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna