Odwiedź nas również na:
Facebook
Facebook

Aktualności

VDA 16 – Powierzchnie dekoracyjne wyposażenia i części funkcyjnych na zewnątrz i wewnątrz pojazdów samochodowych

VDA 16 to podręcznik zawierający wytyczne do określania specyfikacji powierzchni dekoracyjnych wyposażenia i części funkcyjnych wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdów samochodowych.

Jednoznaczne i precyzyjne określenie tych wartości stanowi decydująca rolę  w procesie produkcyjnym oraz projektowania łańcucha dostaw. Zbyt późne zdefiniowanie specyfikacji często wpływa na wzrost kosztów kontroli, sortowania czy reklamacji, zatem niewątpliwie istotne jest poznanie i prawidłowe stosowanie się do tych wymagań.

Nawet pomimo poprawnie skonstruowanych specyfikacji założone efekty nie zostaną osiągnięte jeżeli prowadzone kontrole będą nieskuteczne, a kontrolerzy nie będą potrafili odróżnić sztuk dobrych od wadliwych. Potwierdzenie skuteczności kontroli możemy uzyskać przeprowadzając MSA (analizę systemów kontrolnych), w przypadku kontroli atrybutowych opierając się na analizie takich wskaźników jak: skuteczność, Miss Rate, False Rate, Mix Rate i Kappa.

Bazując na podręcznikowych wytycznych i analizie wskaźników (MSA) jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania klienta i dostarczyć produkt o określonych parametrach wizualnych. Temat ten jest szczególnie istotny dla inżynierów jakości, kontrolerów jakości, pracowników produkcji,  inżynierów jakości dostawców, inżynierów procesu, managerów projektów.

 

Jeżeli chcesz poznać wymagania podręcznika VDA 16 oraz to jak ocenić system kontroli wizualnej, serdecznie zapraszamy na nasze szkolenie otwarte!

PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna

ul. Ostrowskiego 30, 53-238 Wrocław
e-mail: biuro@proqual.pl
tel.: +48 71 355 18 08
fax: +48 71 72 313 94
Godziny pracy biura: 8:00 - 16:00 Więcej
Facebook
© Copyright PROQUAL | Realizacja PROADAX
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.