Odwiedź nas również na:
Facebook
Facebook

Aktualności

Nowe FMEA wg AIAG i VDA

Połączone zespoły ekspertów z AIAG i VDA wydały wersję roboczą, długo wyczekiwanego przez wszystkich związanych z analizą ryzyka, podręcznika do FMEA. Zmiany są rewolucyjne. Podstawowa zmiana to ujednolicenie standardów.

Nowy podręcznik ma zastąpić dwa dotychczasowe (amerykański i niemiecki). Zmienia się zarówno podejście do analizy, sposób jej dokumentowania jak i sam element oceny ryzyka. FMEA rozpoczyna etap planowania oparty na podejściu 5T’s. Pojawia się element analizy całej struktury w oparciu o rozbicie na poszczególne składowe (system-subsystem-produkt-komponent). Sformalizowane zostało, stosowane przez naszych ekspertów już wcześniej, szukanie przyczyn w PFMEA w kategoriach określanych jako 5M i znanych z Ishikawy. Pojawia się  Failure Chain (skutek-wada-przyczyna).  Znika też znany od samego początku RPN, a jego miejsce zajmuje oznaczenie priorytetu AP (Action Priority). To tylko wybrane zmiany – wszystkie będą omawiane na przygotowywanych przez ekspertów PROQUAL szkoleniach, dostępnych wkrótce.

 

PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna

ul. Ostrowskiego 30, 53-238 Wrocław
e-mail: biuro@proqual.pl
tel.: +48 71 355 18 08
fax: +48 71 72 313 94
Godziny pracy biura: 8:00 - 16:00 Więcej
Facebook
© Copyright PROQUAL | Realizacja PROADAX
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.