Odwiedź nas również na:
Facebook
Facebook

Aktualności

Kolejna nowość od VDA już dostępna – yellow print VDA 5.3!

Niemiecka organizacja VDA opublikowała szkic nowej publikacji VDA 5.3, która zawiera wytyczne dotyczące procesów pomiarów optycznych.

Oryginalny tytuł publikacji to „VDA 5.3 Capability of Inspection Processes Optical Sensors/Image Processing” i jest to pierwsze wydanie tego standardu.

Za pomocą systemów optycznych można realizować różne zadania pomiarowe i testowe, które branża automotive często wykorzystuje m.in. na produkcji w celu zapewnienia jakości. Procesy pomiarów optycznych i testowania zawierają specjalne cechy, które różnią się od zazwyczaj jednowymiarowego spojrzenia z VDA 5, dlatego celem tej publikacji jest uzupełnienie powstałej luki praktycznymi zaleceniami.

Tom VDA 5.3 w porównaniu do innych tomów VDA 5, koncentruje się głównie na testowaniu atrybutowym. Uwzględnia również dowód przydatności procesów pomiarowych i testowych, których elementy oprogramowania zostały wygenerowane w procesie uczenia maszynowego.

VDA 5.3 koncentruje się zarówno na systemach optycznych, które są unikalne lub rzadko stosowane przy zapewnieniu jakości, ale również do systemów instalowanych w dużych seriach w pojazdach drogowych.

Na przesłanie informacji zwrotnej dotyczącej nowo opublikowanego szkicu VDA czeka do 30 sierpnia 2024 roku.

Oficjalny yellow print wraz z formularzem zgłoszeniowym na uwagi można znaleźć na stronie VDA. 

PROQUAL Management Institute
B. T. Greber Spółka Jawna

ul. Ostrowskiego 30, 53-238 Wrocław
e-mail: biuro@proqual.pl
tel.: +48 71 355 18 08
fax: +48 71 72 313 94
Godziny pracy biura: 8:00 - 16:00 Więcej
Facebook
© Copyright PROQUAL | Realizacja PROADAX
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.